Ewa Holt – psycholog, psychoterapeutka

Psycholog kliniczny i psychoterapeutka prowadząca również psychoterapię przez Internet. Ukończyła Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej w Warszawie (SWPS), Program Licencyjny Polskiego Towarzystwa Psychologii Zorientowanej na Proces oraz szkolenie z Psychoterapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Współzałożycielka Instytutu Psychologii Transpersonalnej – Integra (2003) oraz członek  Association for Transpersonal Psychology.

Specjalizuje się w terapii depresji, zaburzeń emocjonalnych, nerwicowych oraz zaburzeń odżywiania.

Prowadzi indywidualne i grupowe sesje psychoterapeutyczne, warsztaty rozwojowo-edukacyjne, a także konsultacje psychologiczne i psychoterapię przez Internet (online) dla osób mieszkających za granicą.

Jedna z pierwszych psychoterapeutów polskich stosujących ”Mindfulness” w psychoterapii.  W ramach nurtu psychologii egzystencjalnej oraz transpersonalnej łączy nowoczesną psychologię z szeroko rozumianą duchowością a także z uzdrawianiem poprzez oddech i pracę z ciałem.

Metody terapii krótkoterminowej oraz psychologii zorientowanej na proces, które stosuje w czasie psychoterapii zaliczają się do metod poznawczo behawioralnych. Jednak aby nastąpiła trwała zmiana zachowania (terapia behawioralna) oraz aby zmienić sposób myślenia i postrzegania (terapia poznawcza) potrzebujemy także dotknąć dylematów egzystencjalnych i filozoficznych (psychologia egzystencjalna i transpersonalna). Połączenie powyższych metod stanowi skuteczne narzędzie w uzdrawianiu depresji oraz zaburzeń lękowych.

 

 

Publikacje:
  • Wpływ medytacji na przetwarzanie emocji – badanie przy użyciu ERP. Czerwiec 2011. Neuroscience Research. https://www.researchgate.net/publication/51235035_Impact_of_meditation_on_emotional_processing-A_visual_ERP_study
  • Regulacja emocji – Czy jest to możłiwe? Maj 2007. Instytut Psychologii Transpersonalnej „Integra”, Polska.
  • Medytacja dla zdrowia i ducha. Październik 2006. Instytut Psychologii Transpersonalnej „Integra”, Polska.
  • All the Lonely People… Kwiecień 2005. Instytut Psychologii Transpersonalnej „Integra”, Polska.
  • Depresja. Grudzień 2004. Instytut Psychologii Transpersonalnej „Integra”, Polska.
  • Rebirthing – Co dzieje sie podczas sesji. Październik 2004. Instytut Psychologii Transpersonalnej „Integra”, Polska.
  • Bulimia i anorexia – w objęciach głodnych duchów. Czerwiec 2004. Instytut Psychologii Transpersonalnej „Integra”, Polska.

 

DYPLOMY

 

 

Comments are closed.

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.